25Lis

Kluczowe pytanie marketingu

Jakie pytanie zadają sobie obecnie marketerzy? Dlaczego warto automatyzować procesy biznesowe? Kiedy się to udaje?

Sposób na funkcję marketingu w firmie

Te i inne wątpliwości analizowałem podczas mojego wystąpienia na European Marketing Automation Congress 25.11.2014 r. Zapraszam do obejrzenia powyższego fragmentu.

Kluczowym wątkiem było to, jakiemu dylematowi podporządkowane jest obecnie myślenie o marketingu. Jak piszą Marc de Swaan Arons, Frank van den Driest, Keith Weed w artykule Nowa machina marketingowa opublikowanym na łamach Harvard Business Review Polska, najczęściej to następująca refleksja i ból głowy jednocześnie: Jak powinna wyglądać idealna struktura funkcji marketingowej? – niestety, parafrazując to źle postawione pytanie, które zakłada, że strategia powinna podążać za strukturą. Jak zatem powinniśmy podejść do tego wyzwania?

Według autorów, nasze myślenie o roli marketingu w organizacji powinno rozpatrywać 3 aspekty:

Jakim wartościom i celom podporządkowana jest nasza strategia marek, jakie zdolności decydują o doskonałości marketingowej oraz jakie struktury i sposoby pracy będą dla tych zdolności wsparciem?

Niewątpliwie możemy doszukiwać się dziury w całej tej logice, ewidentnie jednak bardziej wartościowe będzie szukanie trójczłonowej odpowiedzi, która rzuci zupełnie inne światło dylematy strategiczne Twojej firmy.

Podziel się

Chris Harris Jr Authentic Jersey