2Lip

Pokonuj ściany na rowerze: zyskaj czas i rozwiąż swoje problemy

Przeciętny menedżer żyje w niedoczasie. Nieprzeciętny menedżer czasu nie ma prawie wcale. W końcu zapracowanie, osobliwe wszędobylstwo i uwikłanie w różnego rodzaju ambitne, a zarazem ciekawe projekty stało się miarą zaangażowania. I wszystko idzie dobrze, dopóki… wszystko idzie dobrze. Jednak co robisz, kiedy napotykasz problem – ścianę?

Zarządzasz czasem? Zwalniam Cię!

Czy próbujesz rozbić ją głową? Nie zaprzeczaj, w większości przypadków to właśnie robisz, czego dowodem jest wyraz twarzy, który widzisz w lustrze: podkrążone oczy, blada cera i wykrzywiony uśmiech. A może potrafisz przeskoczyć mur i pójść dalej?

O zarządzaniu czasem pisano już wierszem, prozą, ale i tak w większości przypadków kończyło się na dramacie, którego kulminacyjnym momentem były słowa podobne do: Zwalniam Cię. W końcu menedżerowie nie są rozliczani za skrupulatne prowadzenie dzienniczka i tabelki czasowe, ale za wyniki i skuteczność. Trudno się temu dziwić, w końcu biznes nie jest fajny, kiedy jest fajnie, ale gdy buduje unikalną wartość i w konsekwencji przynosi zyski. Jak najlepiej podejść do kwestii zarządzania sobą w czasie? Odpowiadałem na to pytanie na łamach Blogów Liderów Biznesu Harvard Business Review Polska.

Czytaj dalej
Podziel się

Chris Harris Jr Authentic Jersey