19lip
W labiryncie decyzji

W labiryncie decyzji

Poranek. Dzwoni budzik. Wstać i wyłączyć, a może roztrzaskać telefon o ścianę? Co potem? Schować się pod kołdrę jeszcze na 10 minut, czy od razu w panice wybiec do pracy? A tam… Skrzywić się na krzywy uśmiech współpracownika (i w myślach poddawać go nieziemskim torturom), czy z uśmiechem na ustach powiedzieć, by ssss… spadał? Wyjść z biura o czasie, czy wyrabiać nadgodziny siedząc na Facebooku, bo wszyscy tak robią? Biadolić nad swoim ciężkim życiem, męcząc kolejną butelkę bliżej nieokreślonego alkoholu, czy zrobić z niej tulipan i zmierzyć się z losem?

Jak podejmować trafne decyzje?

Od momentu kiedy otwierasz oczy, aż do chwili gdy stwierdzasz, że czas je zamknąć, podejmujesz decyzje. Ile z nich świadomie? Ile z nich samodzielnie? Ile z nich trafnie? W domu, w pracy, wszędzie. Każdy. Nic dziwnego, że stało się to obiektem zainteresowania i badań świata biznesu. Klienci, pracownicy, kontrahenci i partnerzy – niezależnie jakie organizacje za nimi stoją, zawsze na końcu jest człowiek – wątły i niepewny w tym, co należy zrobić, jakie będzie to miało konsekwencje i co przyniesie. Jak zatem powinniśmy działać? Jak wpływać na siebie i innych? Jak podejmować trafne decyzje?

Na te i inne pytania odpowiada Paweł Motyl w książce Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji. Miałem przyjemność rozmawiać z nim na temat tego wielokrotnie nagradzanego bestsellera Harvard Business Review Polska. Obejrzyj fragment wywiadu i… wejdź w Labirynt!

Pełny zapis wideo znajdziesz we wpisie Harvard Business Review Polska. W wersji drukowanej artykuł W labiryncie decyzji ukazał się również na łamach EGO Inspiracje.

P.S.
Osobiście gorąco polecam lekturę 88. strony Labiryntu – to historia tego, co dzieje się, gdy bierzesz odpowiedzialność za innych, chcesz by wszystko było po Twojemu i nie potrafisz odpuścić.

Podziel się

Chris Harris Jr Authentic Jersey